Zasady panujące w akademii

1. PRZYCHODŹCIE DO PRZEDSZKOLA PUNKTUALNIE (6:30-8:45)

Dzieci łatwo się rozpraszają podczas zajęć, gdy co chwilę ktoś wchodzi do sali. Dziecko oddajemy bezpośrednio pod opiekę nauczyciela. Jeśli dziecko przyprowadzimy w trakcie zajęć, trudno jest mu podjąć się realizacji zadania bez wprowadzenia w temat, wówczas istnieje duże ryzyko niepowodzenia.

2. ŻEGNAJCIE SIĘ Z DZIECKIEM SERDECZNIE I KRÓTKO.

Wasz spokój i zdecydowanie dodają dziecku otuchy, a nam będzie łatwiej wciągnąć je w wir zajęć i zabaw przedszkolnych.

3. USTALCIE Z DZIECKIEM - KIEDY PO NIEGO PRZYJDZIECIE.

Jeśli zdarzy się coś nieprzewidzialnego, powiadomcie nas telefonicznie, a my wytłumaczymy dziecku, że na przyklad mama przyjdzie trochę później. Dziecko będzie trochę spokojniejsze, wzrośnie jego poczucie bezpieczeństwa, nie będzie rozczarowań.

4. ROZMAWIAJCIE Z NAMI O PROBLEMACH DZIECI.

Niekiedy sytuacje rodzinne,domowe powodują, że dziecko zmienia swoje zachowanie. Nie trzeba nam opowiadać o szczegółach. Czasami wystarczy stwierdzenie: Mamy teraz mniej czasu dla syna/córki, bo mamy przejściowe kłopoty. Taka sytuacja pozwoli nam lepiej zrozumieć Wasze dziecko (jego nerwowość lub wycofanie).Taka współpraca pozwoli lepiej opiekować się przedszkolakiem.

5. PROSIMY, NIE PODWAŻAJCIE NASZEGO AUTORYTETU.

Może się zdarzyć, że nie będziecie akceptować naszych pomysłów, decyzji. porozmawiajcie o tym z nami. Przedyskutujemy sprawy. Nie krytykujcie nas przy dzieciach. Gdy przedszkolak usłyszy, że: Pani nie ma racji, że ma dziwaczne pomysły, jest niesprawiedliwa - traci do nas zaufanie i nie czuje się w przedszkolu bezpiecznie.

6. PROSIMY O WYROZUMIAŁOŚĆ.

Opieka, praca wychowawczo-dydaktyczna pochłania wiele uwagi i energii.Więc jeśli czasem zdarzy się nam zachować niezbyt delikatnie, zazwyczaj po fakcie wiemy, że to był błąd.Kiedy zwracacie nam uwagę- zróbcie to rzeczowo i spokojnie oraz - co najważniejsze- nigdy przy Waszych czy innych dzieciach.